Kolínský závod z pohledu domácích závodníků

18. 12. 2020

Rozhodně nejúspěšnější kategorii byl závod juniorek. Naše zástupkyně se rozhodly, že pro domácí fanoušky a pořadatelský tým, připraví velice napínavý závod, kde až do závěrečného kilometru před cílem, jsme měli v boji o mistrovský titul hned dvě želízka v podobě Karolíny Bedrníkové Natálie Pleskačové. Karolína navíc po celou dobu závodu předváděla velice aktivní jízdu s několika pokusy o únik. Avšak na cílovou rovinu najížděla s velicou silnou soupeřkou Julii Kopeckou a ta byla v cílovém spurtu silnější. Karolína tak v Kolíně urvala 2.místo. Velice příjemným překvapením a příslibem návratu bývalé formy je 4. místo Natálie Pleskačové.

Nejvýraznějším výsledkem v kategorii mužů bylo uzavření celkové klasifikace v rámci národního poháru v kategorii do 23 let. Zde si odnesl 3.místo Robert Hula. Nejlépe v rámci kolínského závodu dojel 13. Matěj Ulík.

Obrovského pokroku v závodní úrovni dosáhl junior Matěj Pospíšil. V Kolíně se do závodu opřel hned od začátku a dojel si pro velice slušné 10. místo. Mezi smolaře závodu se řadí Matějův týmový kolega Tomáš Pařez, který měl trvdou kolizi se soupeřem jen několik desítek metrů po startu a stadion opouštěl jako poslední. Svůj závod však nevzdal a bojoval až do konce.

Toť bylo vše ze sobotního programu. Ale jelikož kolínští pořadatelé se pravdu vytáhli, podařilo se připravit i nedělní mistrovský závod pro mládežnické kategorie. Mezi prvními reprezentanty byli starší žáci. Zde se domácí mladí závodníci opět postarali o skvělou podívanou. Především Richard Severyn, který se několikrát ocitl na prvním místě. Pořadí se neustále přesýpalo a borci si nic nedarovali. V cíli mu patřilo výborné 5. místo. Dalším pěkným výsledkem přispěl 11. Dominik Hřebejk. Dominik mohl být ve výsledkové listině i výše. Musel se však potýkat s defektem předního kola a do závodu se vrátil až po výměně. Hezký výkon předvedli i prvoročáci. Vít Lisý 23. a 26. Martin Mejstřík.

kadetkách jsme měli nově dvě zástupkyně. Na pěkném 7. místě do cíle přijela Hana Jurová, která se v závodě potýkala s nemalými bolestmi. O to větší jí patří pochvala. Svůj závodní debut si odbyla 21. Sára Slavíčková.

Poslední kategorii na programu byli kadeti. Nejlepším reprezntantem byl Šimon Tabara, který udělal od mtb sezéony velký pokrok a v Kolíně mu tak patřilo 19.místo. Na 27. msítě dojel další smolař kolínského závodu Daniel Rubeš. Dan bohužel hned startu přetrhl řetěz. Co ceníme je ovšem jeho bojovnost, kdy jako na koloběžce dojel do depa, vzal kolo a povedlo se mu ještě 20 závodníků předjet. Petr Kniha dojel jako 31.